27. septembra 2014

Balím, balíš, balíme

Alenka:


Milujem rozbaľovanie darčekov. Čím viac vrstiev má balenie, tým lepšie. Napätie sa stupňuje, nedočkavosť rastie. Aké to bude, ako to bude vyzerať, a čo to vlastne bude?
Ak si niečo objednám poštou, je to doslova útok na moju nedočkavosť. Balíček z UK príde za 5 dní, z Francúzska 2-3dní, z Nemecka max. 3 dní, zo Slovenska 7-10dní. Je vidieť, že už to mám pod palcom, však? :)
V očakávaný deň okolo 12.30 utekám ku schránke, vrhnem sa na balíček a väčšinou ešte na ulici roztrhám obálku. Ale vnútro si vždy nechám až na chvíľu, keď už som doma. Balíček vezmem do rúk, stuhu, baliaci papier, alebo washi pásku opatrne roztrhám, tak aby utrpela minimum škôd. Krabičku opatrne otvorím a konečne vidím moju vecičku!!! Keď sa s ňou primerane dlho pohrám, pozriem sa, či je v obálke vizitka, alebo nejaký odkaz, detailne preskúmam krabičku a vecičku do nej späť zabalím. Toto je môj tradičný rituál, bez ktorého to jednoducho neide.
Nepotrpím si na "darčeky k nákupu", ale viem veľmi oceniť, keď je moja objednávka starostlivo zabalená, ak je balenie nápadité a je viedieť, že to nie je len tak nejaký kus kartónu zo supermarketu. 
Preto som sa do vymýšľania vlastného balenia pustila veľmi starostlivo. Prvá myšlienka bola - náhrdelníky budem baliť do vlastných pohľadníc.Pohľadnice by boli personalizované, pestré, alebo jednoduché, v závislosti od želania klienta. Určite si vyberieme niečo iné pre našu mamičku, iné pre drahého a iné pre seba. Lenže pohľadnice boli na moje potreby príliš ploche a malo pevne. Skúsila som teda aj malinké balíčky. Ale stále som nebola spokojná a tak som sa začala pozerať po ponukách na internete.Videla som množstvo krabičiek, obálok, aj iných zaujímavých balení. Zvažovala som váhu (opäť môj klasický problém - výška medzinárodného poštovného), ako aj rozmer (vedeli ste, ze za medzinarodny štandard sa považuje hrúbka listu 2cm?). Ďalej aj originalitu, súzvuk so značkou Bublifook a samozrejme, celkový dojem, do ktorého som chcela vložiť emóciu radosti, potešenia, príjemného prekvapenia. A ako to nakoniec dopadlo? Dozviete sa čoskoro. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára