7. augusta 2014

Idem do toho!

Alenka:

Pred pár rokmi som nemala ani poňatia, čo je to filc, fimo, či sutaš. Ani vo sne by mi nenapadlo, že JA, sa budem venovať akejkoľvek ručnej práci. Všetko sa ale zmenilo, keď som sa pred štyroma rokmi presťahovala ďaleko od rodiny, od práce, od kamarátov, od Slovenska. Z veľmi vysokého pracovného nasadenia som zrazu pribrzdila na nulu. Prešla som si od nudy, cez intenzívne športovanie, až po skúšanie rôznych ručných prác. Doslova ma ohúrila technika quilling a venovala som sa jej asi dva roky, s občasným odskočením si ku klasickej scrapbookovej tvorbe.
Som človek skutočne veľmi zvedavý, rada skúšam toto i tamto a hlavne, v tomto období dobieham to, na čo som nikdy pred tým kvôli pracovnému vyťaženiu nemala čas. Zoznamujem sa s farbami, s materiálmi, s technikami, beriem do rúk nové veci, skúšam, experimentujem a hľadám si svoju cestu.
Nikkita patrí v predaji hand made k známym menám. Pred pol rokom som sa jej s malou dušičkou som opýtala, či by ma zobrala do tímu v projekte mojimirukami. Postupne sme sa pri tejto práci spoznávali a mne sa páčilo vidieť, ako pracuje niekto, za kým už vidno konkrétne a kvalitné výsledky.
Ak si správne spomínam, vedela som už na začiatku, že jej patrí aj značka bublifook. Samozrejme som začala mudrovať, čo  a ako by som robila na jej mieste, dávala som jej návrhy (ktoré mimochodom mala dávno v malíčku, to len ja som mala pocit, aká som inovatívna). Narazili sme na kameň úrazu - bublifook je veľmi dobre rozbehnutá a naštartovaná značka, ale Veronika nemá čas venovať sa mu tak, ako by si zaslúžil.  
Vtedy som si ešte netrúfala navrhnúť jej, že by som sa rada pokúsila o prebratie bublifooku, ale moje srdce zapišťalo a poskočilo. Môj vkus je pomerne konzervatívny, mám rada čisté línie, nie som veľmi kvetinkovo romantický typ. V diskusiách sama so sebou som sa postupne začala namotávať na môj sen o bublifooku. Jednak ma nesmierne lákalo môcť tvoriť niečo, čo nie je iba cukrovo ružové, niečo, pri čom budem môcť zobrať do ruky kladivo a do kovu vyrážať mena, dátumy a udalosti, ktoré ľuďom prirástli k srdcu a chcú si ich s láskou pripomínať. Na druhej strane ma na ihlách udržiavala aj myšlienka na to, vyskúšať si budovať skutočný obchod. 
Pod menom gaal sa venujem scrapbookovej tvorbe, ale to je oveľa viac hobby, ako práca. Ak mám chuť a čas, tvorím, ak to niekomu padne do oka, prebehne predaj. Darí sa mi celkom dobre, ale je to len zábavka. Lenže bublifook je záväzok, je to niečo viac. Nemôžem ho odložiť do šuflíka, nemôžem ho pustiť k vode. Je to môj záväzok voči samotnej značke, ale aj voči Veronike.  Chcelo to ešte nejaký čas, kým vo mne toto rozhodnutie dozrelo. 
Približne pred mesiacom som konečne nazbierala odvahu a navrhla som Veronike, že by som sa veľmi rada ujala značky bublifook. Veronika je žena činu a veľkých rozhodnutí a asi do dvoch minút sme mali obe úplne jasno vo veci. Ešte len vtedy začalo moje srdce poskakovať!
Pretože na bublifooku záleží nám obom, dohodli sme sa s Veronikou, že mi s rozbehom bude pomáhať. Ako povedala: "Ja ti poradím, ale odmakať si to budeš  musiet sama" :). Je to pre mňa veľká príležitosť naučiť sa niečo. 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára