21. augusta 2014

Next steps

Alenka:


Môj úžasný balík bol na ceste a aj keď to bolo ťažké, musela som tento čas čakania využiť na niečo produktívne. Niekoľko zákaziek už čakalo na vybavenie a ja som musela skrátiť čas čakania zákazníkov iba na nevyhnutné minimum. Obľúbené prívesky sa totiž väčšinou spájajú s dôležitými dátumami, menami, sviatkami a výročiami, ľudia ich kupujú svojim blízkym pre radosť, nie je to tovar bežnej spotreby. Z toho dôvodu sú, úplne pochopiteľne, nedočkaví a natešení. 
Čo sa ostatných priprav týka, v prvom rade som potrebovala zistiť, s akou počiatočnou ideou bol bublifook vytvorený, čo má za sebou, akých má klientov, čo sa im páči, o čo sa zaujímajú. Nasledujúci krok bol - určiť si cieľovú skupinu a naplánovať, cez ktoré predajne kanály chcem pôsobiť a ako chcem ľudí osloviť. Tretí dôležitý okruh otázok - konkurencia, cenotvorba, stratégia. Niektoré z týchto úloh boli zábavné a tvorivé, niektoré boli doslova ako domáca úloha z neobľúbeného predmetu. Ale ak chce človek niečo vybudovať, musí mať dobre postavené základy.

Veronike som kládla nespočetné množstvo otázok. Ako a prečo začala s razeným šperkom, ako si vybrala font razníc, aké boli medzi klientmi najobľúbenejšie šperky. Ako som zistila, bublifook je prevažne šperkom milujúcich ľudí. K najobľúbenejším príveskom patria jednoznačne mená (manžela, 

manželky), dátumy narodenia detičiek a poďakovania rodičom. V každom vyrazenom prívesku môžem cítiť príbeh, ktorý za ním stojí. Ďalším dôležitým okruhom sú motivačné citáty. Je skvelé dozvedieť sa, že vyrazený text má pomôcť niekomu prekonať prekážky, že sa má stať nositeľom nádeje, motivácie, zdrojom sily a energie. 
S nadšením som sa vrhla na plnenie týchto úloh. S radosťou som plánovala aké nové a nové kombinácie a texty chcem pripraviť, s pozitívnym napätím som si kľúčové úlohy rozdeľovala na ďalšie a ďalšie podúlohy (som totiž milovník "to do list-ov" a píšem si ich dokonca klasický, na papier! Niet nad to, keď si v závere dňa môžem do slova a do písmena odškrtnúť splnenú úlohu, mne to žiaden multimediálny zázrak nenahradí, rada držím v ruke ceruzku a papier. 

  
  

Chceš sa na túto moju cestu otázkami, úlohami a rozhodnutiami pozrieť aj ty? Tak sa pridaj, bude zábava. Mám pre teba kopu screen shotov z toho, čo som riešila, vybavovala, vyberala, rozhodovala. Sem tam možno zavrtíš hlavou nad tým, že som nemožná, ale verím, že sa určite dozvieš veľa zaujímavých informácií, ktoré budeš môcť využiť aj pre svoje pôsobenie. Každopádne, ja sa už na to teším!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára