27. augusta 2014

Legalizácia predaja

Alenka:


Táto časť bude o téme, ktorá je veľmi neobľúbená a človek pri nej prská ako namosúrená mačka, pretože to znamená obrovské množstvo nekonečného radu otázok, neistôt, nejasností, papierovačiek a iných "chuťoviek". 
Už tušíte o čo ide? Ááááno, o legalizáciu predaja. 
Morálnu stránku tejto otázky is musí vyriešiť každý sám za seba, chcem poukázať na iný aspekt. Vedela som, že ak chcem bublifook postaviť poriadne na nohy, budem musieť ísť s kožou na trh. Poznám sa a bolo mi jasné, že vnútornú istotu získam len a len, ak budem presvedčená o tom, že to, čo robím, robím dobre, kvalitne a nespochybniteľne. Preto som od začiatku túžila po tom, aby som aj legislatívnu stránku mala vysporiadanú tak, ako sa sluší a patrí. Nie len pre môj dobrý pocit. Ale myslím, že aj pre zákazníka je lepšie vedieť, že ak si niečo kupuje, nestrácajú sa jeho peniaze v nenávratnom prázdne. 
Veľa krát v živote platí, že sa človek umára a trápi preto,  že si nie je istý sám sebou a nevie presne kam chce ísť. Keď sa už rozhodne pre svoj smer, zrazu sa mu začnú otvárať ďalšie a ďalšie možnosti. 
Miestami sa mi až točila hlava, ked som si predstavila, ako to budem vybavovať. Vo Francúzsku. Bez znalosti miestnych inštitúcií a pomerov. Ja, čo mi vlasy dupkom stoja, keď mám vyplniť slovenské tlačivo a nejak sa mi tie písmenká na papiery zlievajú a prestávajú dávať zmysel, ja sa mám zahĺbiť do francúzskeho zákonníka? Ooooch. Lenže pečene holuby nepadajú z neba len tak a zas a znova som sa musela rozhýbať na ceste za svojim vytúženým cieľom.
Keď som prekonala svoju predstavu o tom, že "to sa zaručene nedá", zistila som, že stačilo velmi vela googliť, nebáť sa vyhľadať pomoc a položiť pár správnych otázok správnym ľuďom. Sama tomu nemôžem uveriť, ale dnes som už hrdou majiteľkou oprávnenia a identifikačného čísla. Nebola by som to povedala, ale dýcha sa mi ľahšie, cítim sa istejšia a spokojnejšia. 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára