15. júla 2014

O Bublifooku

Veronika

Bublifook vznikol zhruba pred rokom. Len tak, z čistej vášne, chuti skúsiť niečo nové. Odjakživa som milovala všetky osobné šperky, doplnky a spôsoby, ako zakonzervovať spomienky. Obdivovala som na zahraničných stránkach všetky "mother necklaces" a brúzdala internetové vody. A ochkala, achkala a jajkala. Po narodení druhého syna som mala chvíľu prestávku od všetkého kreatívneho, ručne robeného a z lásky tvoreného. Aha, veď ja som sa ešte nepredstavila :) Volám sa Veronika a tvorím pod značkou nikkita. Bublifook vznikol z mojej nutkavej potreby robiť chvíľu niečo iné. Áno, hádate správne, vyhorela som. A utiekla som do sveta ručne razených šperkov.

Nakúpila som všetko potrebné vybavenie, keď malý zaspal, som klopkala a búchala a ťukala do kovu a tešila sa z každého jedného podareného kúska. Potom som prišla na to, že mám tých šperkov nejako veľa a začala som premýšľať, že ich ponúknem na predaj. Lenže pod nikkitou som to robiť nechcela - boli tam kabelky a manžety, nechcela som do toho pliesť ďalšiu vec. Od malička milujem bublifuky. Najmä to, ako sa v tej mydlovej vode zakaždým ukáže dúha. Priesvitný, krásny, čistý bublinkový svet. Vždy mi evokoval detstvo a veľa smiechu. Trošku som ho poangličtila a narodil sa Bublifook. Začala som opäť tvoriť, kreatívne sa vyžívať a najmä nakupovať materiál. Svoje predstavy som zhmotňovala do náhrdelníkov či príveskov a na počudovanie sa celkom dobre predávali. No čím viac sa blížilo svadobné obdobie, tým pribúdali objednávky na svadobné manžetové gombíky. A zrazu som sa ocitla v takom nie veľmi príjemnom, stresovom stave. Sedela som na dvoch stoličkách a bolo to neudržateľné. Mala som dve značky a to znamenalo dvakrát toľko práce, ako na jednej značke. A doma dve deti, manžel... A zrazu som zistila, že som tam, kde predtým, že pomaly ale isto vyhorievam.

Pri projekte Mojimi rukami som sa zoznámila s Alenkou, ktorú možno poznáte ako gaal. Počas našich siahodlhých rozhovorov o živote chrústa sme zistili, že by bolo celkom super, keby sa Bublifooku venovala ona. Keby si vzala celú tu značku, celý koncept a spolu by sme na ňom skúsili pracovať - verím, že má obrovský potenciál. A tak sme sa jednej letnej noci dohodli, že to spravíme. Že jej posuniem všetky veci, celé know how a s mojou pomocou sa pokúsi ho postaviť na nohy.

Na druhý deň som nabehla do ateliéru a všetky veci, ktoré som našla, som nahádzala do jedného megabalíka a odoslala. Kopec som toho zabudla a doposielala dodatočne, ale musela som to spraviť hneď a rýchlo, lebo keby som otáľala, nikdy by som sa na to neodhodlala.

A tak teraz Bublifook patrí Alenke. A tento blog bude celý o tom, ako sa my dve pokúšame postaviť ho na nohy. Uvidíte nám do kuchyne, medzi prsty aj do hláv. Vitajte a príjemné čítanie prajeme.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára